PRZEZ INDIE DO NEPALU I Z POWROTEM

Ten blog powstał, by na zawsze uwiecznić wspomnienia z wyprawy do Indii i Nepalu. Niepostrzeżenie stał się częścią mojego życia. W korowodzie codziennych zdarzeń i spraw do załatwienia znalazłam w końcu miejsce na odnalezienie samej siebie.11 lipca 2008

KONCERT NELLY

Dzisiaj idziemy na koncert Nelly Furtado, a ja jestem jeszcze w pracy więc może zamieszczę to, co napisali na stronie internetowej onetu:

W czwartek, 27 marca, Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny, oficjalnie ogłosił nazwisko gwiazdy, która wystąpi na koncercie organizowanym w ramach "Roku Klimatu i Środowiska". Jak wiadomo, będzie nią Kanadyjka Nelly Furtado. Poznaliśmy też inne szczegóły imprezy.
Koncert, którego organizatorem jest Miasto Poznań, a producentem Fundacja "Malta", odbędzie się 11 lipca na terenie poznańskiej Malty o godz. 20. Przy wyborze Nelly Furtado, kierowano się przede wszystkim zaangażowaniem gwiazdy w działania na rzecz ochrony środowiska. Kanadyjska artystka aktywnie wspiera proekologiczne postawy. Dała temu wyraz występując w spocie reklamującym międzynarodową akcję "Godzina dla Ziemi", w którą w Polsce wraz z organizacją WWF 29 marca włączą się władze miast i instytucje (m.in. z Poznania i Warszawy).

Głównym przesłaniem koncertu jest walka ze zmianami klimatu. Założeniem organizatorów jest, by zgromadzić jak największą widownię. Szacuje się, że na Maltę przybędzie 50 tys. widzów. Bilety na koncert artystki sprzedawane będą w specjalnych cenach. Najdroższy bilet będzie kosztował 95 a najtańszy 65 zł.

Sprzedaż biletów rusza 7 kwietnia w ponad 200 punktach stacjonarnych w całej Polsce. Od każdej wejściówki będzie potrącone 5zł, które zostaną przeznaczone na działania kompensujące środowisku straty związane z organizacją koncertu. Pieniądze otrzymają wskazane przez Miasto organizacje, prowadzące działania związane z ochroną środowiska.

Nelly Furtado jest obecnie jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, a jej najnowszy album "Loose" uzyskał w Polsce status platynowej płyty. Na świecie sprzedała już blisko 30 mln krążków. Poznański koncert będzie pierwszym występem gwiazdy w naszym kraju.

HA JESZCZE TO ZNALAZŁAM - INSTRUKCJE POZNAŃSKIE

Na Nelly Furtado lepiej tramwajem
Organizatorzy koncertu Nelly Furtado w Poznaniu zalecają, by na występ gwiazdy dojechać komunikacją miejską.
"Zalecamy pozostawienie samochodów w domu i poruszanie się po mieście komunikacją miejską" - informują, mając na uwadze, że w okolicy Jeziora Malta trwają roboty drogowe, utrudniające poruszanie się samochodami.

Specjalnie na okazję koncertu Nelly na Malcie, w godzinach 16.00- 20.00 oraz 23.00-1.00 tramwaje będą kursować wyjątkowo często. Uruchomiona zostanie również specjalna linia na trasie Rondo Kaponiera - Rondo Środka.

Anna Bucholc prosi o komentarze

Brak komentarzy: