PRZEZ INDIE DO NEPALU I Z POWROTEM

Ten blog powstał, by na zawsze uwiecznić wspomnienia z wyprawy do Indii i Nepalu. Niepostrzeżenie stał się częścią mojego życia. W korowodzie codziennych zdarzeń i spraw do załatwienia znalazłam w końcu miejsce na odnalezienie samej siebie.24 lutego 2009

Prom, Szwecja i Volvo family


Pierwszy raz jest zawsze najlepszy. Nowe doznania, nowe wrażenia, zapach i smak. O tak, ta wycieczka z pewnością mi sie spodoba!
Noc na promie to takie wydarzenie, że nawet pobudka o 7 rano nas nie zniechęciła. Szwecja natomiast przyniosła niespodziankę. Brzydko, szaro i ponuro. Kiedyś raj dla Polaków, ale chyba do dziś nie zmienili standardów, które robiły na nas takie wrażenie. Szwecja jawi się nam jako kraina nudy na pudy. Droga dłużyła się jak flaki z olejem, krajobraz ładny, ale niezmienny, gdzie okiem sięgnąć typowa zabudowa - dom, komórka, szopa i składzik dokładnie w tym samym stylu, z drogi nie można odróżnić, które z zabudowań jaką ma funkcję.

Nie byliśmy zachwyceni, ale brzydka pogoda i ograniczenie prędkości na pewno miały na to wielki wpływ. Do rzeczy jednak: Szwecja to świat samochodów marki volvo. Poczuliśmy się jak w jednej wielkiej rodzinie. I bynajmniej nie chodzi tylko o osobowe autka, w zasadzie większość maszyn to właśnie volvo. Z resztą każdy wie, jaki to jest dla volvo rynek zbytu, ale co innego zobaczyć na miejscu, że niemalże co drugie mijające cię autko to volvo. Po powrocie do domu postanowiłam sprawdzić jak to wygląda w statystykach sprzedaży. I tutaj duże zaskoczenie: (dane ze strony volvocars)
................2008....... 2007
US .........73,078 ..... 106,125
Sweden....47,775 ..... 62,229

Tak więc jednak stany górą. Podobno obecnie w USA najlepiej sprzedają się XC90 - czyli najdroższe modele - zobaczymy jak to będzie wyglądało w kryzysie roku 2009...

Niestety nie znalazłam danych na temat ilości aut marki volvo w Szwecji w porównaniu do innych marek. Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat to jestem bardzo zainteresowana.

Anna Bucholc prosi o komentarze:

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

super

marko pisze...

zyczymy milych wrazen! mysle ze bedzie jakis komentarz z tej podrozy, pozdro

Anna Bucholc pisze...

dzięki - pewnie, że komentarz będzie :) - chyba za dużo tu piszę, czas zacząć się trochę ograniczać ...